Arkadaşımın kulağını çaldım

İsim vererek dikkat çekmek istemediğim ve bu sebeple yazı içerisinde Süphan Tümdirek olarak kodlayacağım, çok yakın bir arkadaşımın kulağını çaldım.
Uzun zamandır bana karşı olan tavırlarını beğenmediğim Süphan, sürekli olarak süper bir kulağa sahip olduğundan bahseder ve benimle dalga geçerdi. Anlam veremediğim bu davranışlarını sadece bana daha da yakınlaşma çabası olarak düşünmüş ve bu yüzden ilk başlarda mutlu da olmuştum. Oysaki zaman içinde aslında içten içe benim burnuma olan hayranlığından dolayı bu şekilde davrandığını ve popülerliğini korumaya çalıştığını fark ettim. Gerçekten de okka gibi burna sahip olduğumdan, sürekli olarak kızlara müthiş bir özgüvenle yaklaşmıştım. Burnumun bu ideal yapısı, kimi zaman modern ressam arkadaşların tablolarına bile konu olmuştu. “İdeale yaklaşmak” şeklinde cemiyette söylenen söz de tam olarak kızların bana ulaşma çabasını anlatıyordu. Oysaki Süphan sıradan bir burna ve sıradan bir burun etine sahipti.
Fakat gerçekten zeki olan Süphan, uzun süre piyasa analizi yapmış ve kızların hangi organlara önem verdiğini çok iyi çözümlemişti. Bir sabah kalktığımda gece benim yanımda yatan Nermif K. isimli bayanın, sabah onun yatağında olduğunu fark ettim. Yan yana, birbirine sarılmış olarak yatan bu çifte alıcı gözüyle bakınca aslında çok da yakıştıklarını gördüm. Sevindim. Süphan için çok güzeldi ve Süphan benim çok yakın bi arkadaşımdı. En azından Firsir Asfalt’tan daha yakındı bana.
Kahvaltı sırasında Nermif’in Süphan’ın kulağına dair söylediği övgü dolu sözler sonrasında ise kimi yerlerimde kıllanmalar oluştu.
Sonra Süphan’ı kenara çektim. “Noluyo lan?” dedim. “Bir şey yok Regiğ.” dedi. Evet adım Regiğ. Anlamı ise dumanın yaptığı o anormal hareketler.
Sonradan öğrendim ki gece boyu Süphan, Nermif’e en önemli organın kulak olduğunu ve kendisinin de süper kulağa sahip olduğunu anlatmış. Kızın aklını almış. Kız da bu çekiciliğe dayanamamış ve hoşlanmış Süphan’dan.
Sonraki haftalarda tüm konuşmalarda konuyu bir şekilde kulağına getiren Süphan artık benden daha popülerdi. Hem de daha çok kız arkadaşı olmuştu. Ben ise hala burnumla gurur duyuyordum.
Ancak geçen gün, evimde beslediğim dünya tatlısı atmacam Sakir’e de aynı şekilde yaklaşınca, artık durumun bir sapkınlık ve güç savaşı olduğunu fark ettim.
Bu savaşı çözmek için meydan savaşı yapmak istemiyordum çünkü bu şekilde ikimiz de bitecek ve ortalık sevmediğim Herda’ya kalacaktı ki onun en önemli özelliği kalp şeklinde çıkan kaşlarıydı. Bu kabul edebileceğim bir durum değildi.
Dün gece usulca Süphan’ın odasına girdim. Bayıltıcı spreyi odaya bolca sıktım. Bir süre sonra gelince Süphan’ın baygın olduğunu gördüm. Kulağını nazik bir hareketle alıp, kendi kulağımla değiştirdim. O an o kadar mutluydum ki anlatamam. Hem burnum hem de kulağım artık süperdi. Ancak daha sonra bana rakip olmasın diye Herda’nın da odasına sprey sıktım. Sonrasında onun kaşlarıyla da kendi kaşlarımı yine nazikçe değiştirdim. Sabah kalktıklarında artık hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını anlamışlar ve benim gücümü kabul etmişlerdi.
Eteğimi öpmeye çalışırlarken durumlarına çok acıdım. Süphan’a kulağını geri verdim ve kızları eşit bir şekilde bölüşmeyi teklif ettim. Dostane bir şekilde el sıkıştık. Herda’nın kaşlarının tekini de ona hediye ettim.
Bu şekilde daha mutlu olacağımı biliyorum. Sonuçta ikimize de yetecek kadar kız var dünyada. Hem Süphan benim en yakın arkadaşım.
Süper kulaklı süper arkadaşım.

Reklamlar

Arkadaşımın kulağını çaldım” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s